Krwawy Tron

Spotkanie w karczmie

W karczmie Tethtoril odnajduje Azathora, maga ognia, tedy udają się do piwnicy, gdzie po krótce objaśnia mu w jakim celu potrzebuje jego pomocy. Okazuje się, że bariera która otaczała Candlekeep została w pewnym miejscu przedarta, a jakimś cudem do wewnątrz biblioteki dostały się dwie muchy i spłonęła jedna księga! Do tej pory robactwo nie mogło się do niej dostać, a i jedyny ogień jaki w niej płonął to świece!

Tethtoril podejrzewa otwaty portal na granicy sfery ochronnej, przez który dostały się do środka owe muchy i inna dziwna istota zdolna zaprószyć ogień.

Tethtoril, Ulraunt i rada ośmiu z Candlekeep poszukuje wzmianki w księgach historycznych, odnośnie jakiegokolwiek przypadku złamania bariery, toteż magowie czterech żywiołów, muszą zająć się odnalezieniem istoty, która nieopatrznie podpaliła księgę.

Azathor oczywiście zgadza się pomóc, bo i ma w tym swoj interes. Dostaje również gałązkę, która pozwoli mu teleportować się w okolice drzewa z którego została odłamana.

Tethtoril udaje się do Waterdeep w poszukiwaniu danego pierwszego czytacza Candlekeep.

Comments

Foigan

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.